Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

2

2024 Okuma Raporları

163 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Varlığın Anlamını Bir Kürk Mantoda aramak
Yeni yılın ilk okuması olan Kürk Mantolu Madonna, günümüz okurlarındaki popüler hallerine rağmen içerisinde taşıdıklarıyla bambaşka bir noktada konumlanıyor. Lise yıllarında külliyatını okuduğum Sabahattin Ali kitaplığının belki de en az hakkı verilen eseri. Kurgusunu içe dönük bir karakter üzerine kurduğu hikayede yazarımız, birden çok noktaya
Kürk Mantolu Madonna
Kürk Mantolu MadonnaSabahattin Ali · Yapı Kredi Yayınları · 2021316,2bin okunma
"Kendi bireysel varoluşumuzu bir ideolojiye dönüştürmekten kaçınmak ve özel yaşamımızı da en alçakgönüllü, en iddiasız ve en gürültüsüz biçimde sürdürmek - ama artık iyi yetişmiş olmanın bir gereği olarak değil, bu cehennemde hâlâ soluyabilecek havayı bulabiliyor olmanın utancından ötürü."
Reklam
Uçurumun kenarındayım Hızır Bir gamzelik rüzgar yetecek Ha itti beni, ha itecek Uçurumun kenarındayım Hızır Divan hazır ferman hazır kurban hazır Güzelliğin zulme çaldığı sınır
2024 Kitap Okuma Hedefim
Evettt 2024-2025 sınav senem olduğu için -ve benim de stresli anlarda çok kitap okuduğumu bildiğim için- 2023'ün hedefi olan 60 kitabın üzerine çıkarım diye düşünüyorum. { Çoktan geçtim aslında watty üzerinden basılmayanları sayarsak vesaire } Ancak bir tarafım da kitaplardan çok ARTIK derse yoğunlaş diyor. İki arada bir derede kaldım ne yapacağım ben şimdi?
Reklam
O sene bu sene olacak kitap hedeflerimi tamamlayacağım
1.000 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.