2

2024 Okuma Raporları

432 üye · 46 yeni gönderi
232 syf.
9/10 puan verdi
Her şeyimle her şeyini..bütün kusurlarınla. İlk kitabına kıyasla daha çok beğendim. Mikhail ile Bianca’nın her sorunu düzgünce uzatmadan çözebilmeleri çok güzeldi, çok uyumlulardı. Okurken Sergei’nin hikayesini de merak ettirdi. Dün akşam kitap okuyamıyorum diye kendi kendime triplere girdikten sonra bugün keyifsizliğime birebir geldi. Sadece zaten ikilinin kusurları vardı bir de age gap gerek var mıydı bilmiyorum 10 yaş fazla gibi. Bi de can sıkıcı olan şey bianca nın babasıydı, kitaba giriyor Bianca şak tokatı yiyor. Hemen seriye devam etsem mi etmesem mi ilkini bu kadar sevememiştim ilerledikçe daha mı güzelleşiyor bakalım
Kırgın Fısıltılar
Kırgın FısıltılarNeva Altaj · Artemis Yayınları · 20231,143 okunma
432 syf.
9/10 puan verdi
·
1 saatte okudu
İlk kitapta bile winter’ın buz kraliçesi görünümünün altında ki kırık kalbini görebiliyordum açıkçası serinin en sevdiğim kitabı oldu.Ama geçmişte yaşadıklarını ailesi ve rob konusu biraz daha işleyebilirdi yazar çok üstün körü yazmış.
Pervasız
PervasızElsie Silver · Nemesis Kitap · 202449 okunma
Reklam
308 syf.
·
Puan vermedi
Merhabalar gerilimden, polisiyeden, kişisel gelişimden uzaklaşma zamanım geldi diye düşündüm ve kendimi çok güzel bir dünyaya saldım. Şunu belirtmeliyim ki tek kitaplık bir macera sizi beklemiyor oldukça uzun soluklu bir seriyle karşı karşıyayız ve bu daha Lanetli Kalp’in ilk kitabı. Yaş skalası olarak çocuk kitabı olarak görünse de açıkçası ben zevkle okudum. Çocuklarının temiz içerikli kitaplar okumasını isteyen ebeveynler de kendisi de okuyabilir, hem de hiç sıkılmadan. Fantastik türündeki kitabımızda, gezip dolaşacağınız çok güzel diyarlar var. Çise adında küçük bir kahramanımız var ve bir gün yaşadığı bir olayla birlikte fantastik dünyanın kapıları ona açılıyor. Hem tehlikeli hem gizemli bu maceraya Çise ile birlikte çıktığım için mutlu oldum. Lanet etrafımızı sararken karşımıza çıkan engellerden kurtulmaya çalışmamız beni günlük hayattan uzaklaştırdı, e ben de buna bayıldım. Açıkçası daha serinin ilk kitabı olduğu için diyarlar ve konu hakkında detaylı bir açıklama yapmayı düşünmüyorum. Çünkü ben de daha yeni yeni tadına varıyorum ve macera bitmiş değil. Bu yüzden yazarın dilinden bahsetmek istiyorum. Yazarın, oldukça yalın ve kolay okunabilir bir kalemi olduğunu düşünüyorum. Akıcılıkta eklenince bir çırpıda okunuyor.
Lanetli Kalp
Lanetli KalpOytun Demir · Perseus Yayınevi · 202316 okunma
416 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
5 günde okudu
İhtiyacım olan sadece fantastik okumakmış... Bundan önceki okuduğum kitaplarda süreklilik sağlayamıyordum ama bu resmen su gibi aktı. Açıkçası puanı 8 vs. olunca "ehh" diyebileceğim bir kitap falan derim diyodum. Ama ben bayıldım kitaba Yaratılan evren, karakterler vs. keyifle okudum. Çok smut sahneler vardı. İlk kitap olmasına göre bir tık fazlaydı sanki.. Sürükleyiciliği, kurgusu, karakterlerin uyumu çok güzel işlenmiş. Hemeen 2.kitaba başlayacağım. Çokk heyecanlı yerde bitti çünkü
Ateşin Vaadi
Ateşin VaadiAmanda Bouchet · Yabancı Yayınları · 20221,078 okunma
458 syf.
·
Puan vermedi
·
11 günde okudu
Yer yer şaşırtan bir kitap. Fakat 500 sayfa anlatmak zorunda mıydı yazar bilemiyorum. Belki daha kısa sürede olayları toparlayabilirdi. Kendini kaptırmış biraz yazarken. Fakat fena kitap olduğunu söyleyemem.
Siyah Kan
Siyah KanJean-Christophe Grangé · Doğan Kitap · 201512,2bin okunma
144 syf.
7/10 puan verdi
Eve Döner İnsan Hep
"... ayçiçeği desenli tablo, artık biraz eğri. Sen olsaydın, düzeltirdik." Kaybetmenin acısını daha basit ama etkili tanımlayan çok az cümle okumuşumdur. Genel anlamda çok güzel yazılmış bir metindi sadece sonlara doğru biraz fazla aynı nesneler üzerinden aktarılan bir acı vardı. Onun haricinde de okuması ve hissetmesi güzeldi.
Eve Döner İnsan Hep
Eve Döner İnsan HepAli Bayam · Hayykitap · 0739 okunma
Reklam
1.000 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.