2

2024 Okuma Raporları

440 üye · 42 yeni gönderi
“Anlıyor musunuz, anlıyor musunuz sayın bayım, bir insanın artık gidebileceği hiçbir yerin olmaması ne demektir, anlıyor musunuz? Çünkü her insanın gidebileceği hiç değilse bir yerin olması gerekmez mi?
Ayrıntılar çok önemli! Ayrıntılar mahveder her zaman her şeyi…
Reklam
eskidn neredeyse ölecek duruma gelmeden ba­kılamayan şey, şimdi tokalaşmak kadar kolay görülüyor.
Sayfa 11 - Can YayınlarıKitabı okudu
Hem her şey insanın kendi elinde, hem de insan yalnızca korkaklığı yüzünden ne fırsatlar kaçırıyor…
SÖZ
Söz, kendini durmaksızın ve edebilen yineleyen mesajı ile denizi dönüştürdü. Söz,entropi nehrindeki küçük fırsatları yakalayacak ve bunları canlı kılacak kimyasal düzenini keşfetti. Söz, gezegenin yüzünü tozlu bir cehennemden yemyeşil bir cennete çevirdi. Söz sonunda meyvesini verdi ve keşfedilen, sözün farkına varabilecek lapamsi bir mekanizmayı, insan beynini oluşturabilecek kadar hünerli bir hale geldi.
Sayfa 20 - Boğaziçi üniversitesi yayineviKitabı okuyor
Çocukken benim için lüks , kürk mantolar, uzun el­biseler ve deniz kıyısındaki villalardı. Daha sonra, bunun entelektüel bir yaşam sürmek olduğuna inandım. Şimdi bana öyle geliyor ki lüks aynı zamanda, bir erkeğe ya da bir kadına olan tutkuyu yaşayabilmektir.
Sayfa 51 - Can YayınlarıKitabı okudu
Reklam
1.000 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.